Ataşehir Protherm Servisi

Ataşehir Protherm Servisi

Ataşehir Protherm Kombi Servis

Kombilerinizde meydana gelen arızalarda küçük bir onarım gerektiğinde , deneyimli uzman kombi servis işletmesi ile çözüm üretilmediğinde , bu küçük arıza çok daha büyük problemlere dönüşebilir. Protherm kombi servis teknikerleri ile sorununuzun ilk müdahalesinde çözüme ulaşacağından emin olabilirsiniz. Arıza bakım tamir hizmetlerinde uzun süreli ihtiyaçlarda yılların tecrübesi ile gerekli donanıma sahibiz. İşinin ehli çalışan kadromuz, kombilerin sağlıklı çalışması, doğru performansı göstermesi, kullanım süresinin maksimuma çıkması için gerekli değerlendirmeler ve ölçümleri yaparak uygulamalarını bu doğrultuda gerçekleştirir.

Ataşehir Protherm Servisi aracılığıyla ısıtma ihtiyacı için kullandığımız Kombi ve kazanların bakım tamiri yapılan bütün işlemler, değişen yedek parçalar garanti kapsamı altında hizmet verilir. Teknik ekipman ve teknisyen kadromuz en yeni şekilde donanımı sağlanarak hizmete sunulmuştur.Kibar, gülen yüzlere sahip, kişilerin taleplerinin bilincinde ihtiyaçlarına çözmeye yönelik etkin iletişime sahip kadromuz doğru yolu gösterir.

Protherm Kombi Servis Hizmetinde Deneyim ve Tecrübesi Sistem çalışıyorsa tamir etmişiz demektir. Sistemler üstünde üstün tecrübe ve bilgi birikimi ile eski ya da eni cihaz arasında ayrım yapmaksızın, yedek parça teminindeki etkili yöntemler ile bütün cihazlarınıza sorunsuz çözüm öneriyoruz. Nitekim kendi işimizi yapabilmenin rahatlıı ile bu garantileri verebiliyoruz.

Protherm Kombi Bakım ve Tamir Hizmeti Esnasında Neler Yapılıyor ? Kombinizin çalışmama şikayetinn sebeplerinin nedenlerinin ne olduğunu araştıracağız.Kombilerdeki oksitlenmelerin, aşınmaların nerelerde buunduğu kontrol edilecek . Bakım yapılmadan önce bu aksaklık yaratan ya da aşınan parçaların değişimi ile ilgili bilgi verilecek. Onay alındıktan sonra parça değişimleri yapılacak ve standart bakım temizlik işlemleri yapılacaktır.

 • Servis Hizmetininiz aynı gün içinde tamamlanmış olur.
 • Değişen yedek paraçalarda 1 yıllık garanti verilir.
 • Değişen yedek parça fiyatlandırması işlemler yapılmadan önce sizden onay alınarak netleştirilir.
 • Servis Hizmeti Almadan önce mutlaka sisteminizde elektrik enerjisi olmadığnı kontrol edin.
 • Kombi Sisteminize gaz geliyor mu kontrolleri sağlayın .
 • Timer saatiniz varsa sağlıklı çalışıyor mu ?
 • Petek tesisat vanalarını kontrol edin ayarlarını yapın.
 • Tesisat havalarını alın, sistemde sirkülasyonun doğru olmasını sağlayın.
 • Cihazınızı resetleyin.

Kombi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Protherm Kombi su seviyesini nasıl kontrol edebiliriz? Cihaz üzerinde bulunan manometre üzerinden basınç okunabilir. Analog manometre olmayan cihazlarda cihaz menüsü içinden basınç seçilerek anlık basınç okunabilir. Soğuk tesisatta minimum 1bar fakat optimum basınç 1-1,5 bar aralığında olmalı. Geniş dairelerde(su hacmi fazla olan tesisatlarda) basıncı fazla yükseltmemekte fayda var çünkü basınç yükseldikçe kullanılabilir genleşme tankı hacmi, küçülür.Kombi çalıştığında ısındıkça basınç artacaktır. Maks. çalışma basıncı 3 bar’dır. Su basıncı 3bar’ın üzerine çıktığında cihazın emniyet ventili açarak fazla suyu tahliye eder. Basınç sabit kalmıyorsa genleşme tankı ya da tesisatta kaçak olabilir bu durumda teknik servis aranmalıdır. Genelde kaçaklar kombiden değil tesisattan kaynaklanır. Basınç 0,5 bar altına düştüğünde cihaz arızaya geçecek ve ilgili arıza kodunu ekranda gösterecektir. Her kombide düşük basınç uyarısı bulunmayabilir bu durumda belirli periyotlarda basınç kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Haftda bir, ayda bir. Basınç azaldığında kombinin altında bulunan doldurma musluğu ile su basılabilir. Su basılırken cihazın bekleme modunda ve soğuk olduğundan emin olunuz.
 • Protherm Kombi kullanıldığı zaman mı açılmalı, sürekli açık bırakılmalı mı ? Evde kimsenin bulunmadığı zamanlarda ısı kaybından dolayı sıcaklığın çok düşmesini engellemek için minimum kapasite çalışmasında fayda var.Oda termostatı kullanımı ile evde bulunulmadığı zamanlarda 18 C - 20C sıcaklıklar oluşacak şekilde ayar yapılabilir. Eve gelmeye yakın bir zamanda konfor sıcaklığına ( 20 C- 23 C) gelecek şekilde program yapılabilir. Kombi açma kapama düğmesi ya da sigorta kullanılarak kapatılmamalıdır aksi halde tüm koruma fonksiyonları devre dışı kalır. Bekleme modunda bırakılmalıdır veya yaz moduna alınabilir.
 • Protherm Kombi kullanmanın yakıt tasarrufu açısından avantajları nelerdir ? Doğalgazlı kombi kullanımı diğer yakıt tiplerine göre daha ekonomiktir. Örnek vermek gerekirse elektrikli, LPG’li kombi, katı yakıtlı kazan. Kullanım suyu ısıtmak için LPG tüpü kullanmak ya da elektrikli şofben ya da termosifon kullanmak bugünki yakıt fiyatları ile doğalgaza göre oldukça pahalı yöntemlerdir. Kombi gibi güvenlik ve yakıt tüketimi açısından gelişmiş bir elektroniğe sahip cihaz kullanımı özellikle termostat kullanımı ile oldukça ekonomik bir ısıtma sağlamak için uygundur. Kombilerin montajı ve kullanımı kolay, bakımı kolay, işletimi güvenlidir. Montaj yeri açısından da fazla seçenek sunmaktadır. Boyutları diğer cihazlara göre küçüktür ve kullanma suyu ve ısıtmayı tek başına depolamasız olarak yapıyor olması hem yatırım hem işletim maliyeti açısından avantajlıdır.
 • Protherm Kombi arızalandığında ne yapılmalıyız ? Kombiler arızalandığında genellikle arıza nedenine bağlı olarak yazılıma yüklenmiş olan arıza kodlarını gösterir.Bu arıza kodlarından örneğin düşük basınç için olan cihaza su bastıktan sonra cihaz resetlenerek çözülebilir. Bu yönlendirmeler çağrı merkezi tarafından yapılır. İlgili servis birimini ya da çağrı merkezimizi arayarak arıza kodu ile birlikte bilgi verebilirsiniz. için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.Servis yönlendirmesi çağrı merkezi tarafından yapılır.
 • Protherm Kombi evin hangi bölümlerine konabilir ? Binaların merdiven boşlukları ve genel kullanımına açık koridorlarına, baca duvarları üzerine, apartman aydınlıklarına, açık balkonlara, yatak odalarına ve patlayıcı veya kolayca alev alabilen maddelerin depolandığı mahallere bağlanmamalıdır. Koruyucu kabin içerisinde olmak şartıyla açık alanlara da konulabilirler. 50 kW üzeri kapasitelerdeki yakma havasını dış ortamdan alan yoğuşmalı cihazlar, sadece cihaz odası olarak kullanılan müstakil bir mahale tesis edilmeli ve mahal dışına da elektrik şalteri konmalıdır. Yakma havasını dış ortamdan alan yoğuşmalı cihazların tesis edildikleri mahalde, dış atmosfere açılan en az 150 cm2 serbest en kesit alanlı bir menfez olmalıdır
 • Protherm Kombi kullanırken güvenlik açısından nelere dikkat etmeliyiz Kombinin bulunduğu ortamdaki dışa açılan menfezler kapatılmamalıdır. Baca bağlantısı ve gaz bağlantısının yerinden oynamamasına dikkat edilmelidir.Kombi veya tesisat değişiminde ilgili gaz şirketinin onayı alınmalı ve sızdırmazlık testleri yapılmalıdır.

Protherm Kombi bakımı için randevunuzu alın. Gereksiz tamir masraflarından kurtulmak için ekonomik olarak yapabileceklerinizin bilgisini 0212 422 60 76 numaralı çağrı merkezimizden alabilirsiniz.